eurodiena.lt

Vos prieš kelias minutes pasibaigęs Lietuvos nacionalinės atrankos į „Vaikų Eurovizijos“ finalą, regis, didelių staigmenų nepateikė. Triumfavęs žiūrovų balsavime pirmajame etape ir sulaukęs daugiausiai komisijos palaikymo antrajame, į Minską vyks Nojus Bartaška, geriau žinomas Barto pseudonimu. Vaikinas atliks kūrinį „Oki-doki“.

bartas

Iš viso nacionaliniame finale dalyvavo 12 dviejuose pusfinaliuose išrinktų dalyvių. Geriausiojo rinkimai vyko dviem etapais. Pirmiausia, žiūrovai ir komisija išrinko 3 atlikėjus, kurie vėliau savo kūrinius atliko dar kartą. Tuomet nugalėtoją balsuodama rinko tik komisija.

Įdomu tai, kad pirmojo balsavimo metu komisijos favoritais buvo grupė  „Ups“, tačiau antrajame etape kolektyvas liko vienu laipteliu žemiau. Trečiąją vietą užėmė Milita Daikerytė.

Pirmąsias tris vietas užėmusių dalyvių laukė ir LATGA-A prizai — 5, 3 ir 2 tūkstančiai litų. Taip pat buvo įteiktas prizas už originalumą, kurį pelnė Domo Vaivados kūrinys. Jam atiteko 1000 litų.

Keturiolikmetis Nojus tikrai nėra scenos ir „Eurovizijos“ naujokas. Dainuoja vaikinas nuo 2000 metų. Buvo kolektyvų „Co-co“ bei „Saulės vaikai“ narys, triskart dalyvavo „Laumės juostos“ konkurse. 2007 metais pasirodė Lietuvos nacionalinėje atrankoje į „Vaikų Euroviziją“ su kūriniu „Amžinai“, o 2008 metais, būdamas grupės „Kvinta“ narys, nusileido tik Eglei Jurgaitytei.

Kūrinį „Oki-doki“ Bartas sukūrė kartu su dviem garsiais Lietuvos atlikėjais: Arvydu Martinėnu (Vudžiu) bei Rūta Lukoševičiūte. Su vaikinu didžiajame finale pasirodė  kolektyvo „Mode“ šokėjos.

Šaltinis: http://eurodiena.lt/