Trečiadienio naktį Minske vyko vaikų „Eurovizijos“ konkurse dalyvaujančių šalių prisistatymo vakaras. Jo metu vyko ir konkurso Misterio bei Mis rinkimai. Jame, kaip ir tikėtasi, sužibėjo keturiolikmetis lietuvaitis Bartas – išrinktas gražiausiu konkurso vaikinu.

Prieš konkursą Nojaus Bartaškos-Barto tėtis Saulius Bartaška teigė tikėjęsis, kad sūnus neliks nepastebėtas. Viltys pasiteisino: vaikų „Eurovizijos“ konkurso dalyvės būtent Bartui skyrė gražiausiojo karūną, tuo tarpu konkurse dalyvaujantys vaikinai gražiausia dalyve pripažino Maltos atstovę.

Pasak S.Bartaškos, Bartas šiuo metu Baltarusijoje – tikra žvaigždė, kurios po šio laimėjimo laukia galybė interviu su vietos žiniasklaidos atstovais.

Delegacija išsiskiria iš visų

Vokalisto tėtis S.Bartaška tikina, kad nuo šeštadienio Baltarusijoje viešintis Bartas ir visa lietuvių delegacija iš visų vaikų „Eurovizijoje“ dalyvaujančių šalių labai išsiskiria spalvingumu.

„Mes esame labai pastebimi, vietos žurnalistai rašo, kad lietuvių paaugliai yra labai pozityvūs. Spaudoje mums skiriama labai daug dėmesio, antradienio naktį vykusiame prisistatymo koncerte mūsų delegacija buvo dažnai filmuojama. Turime labai šaunų talismaną Dūmelį, kuris visur kartu būna ir į mūsų delegaciją įneša labai daug gyvumo“, – apie Barto delegacijoje esantį atlikėją Dūmą atsiliepė S.Bartaška.

Lietuvių delegacijai labiausiai įsiminė sutiktuvės netoli Minsko. Delegacija buvo pasitikta pirmosios Baltarusijos televizijos, kuri su lietuviais visu keliu kartu važiavo ir juos filmavo.

„Kas žiūrėjo, sakė, kad ryškesnio nei lietuvių delegacijos atvykimas nebuvo. Labai kūrybinga mūsų komanda, visi scenos žmonės, visi dainuojantys – netgi Audrius Giržadas vakar dainavo su Gruzijos delegacija“, – pasakojo S.Bartaška.

Dainuoja lietuvišką dainą

Pasak vokalisto Barto tėčio, šilčiausi lietuvių ryšiai užsimezgė būtent su Gruzijos delegacija. „Susidraugavome, jie jau dainuoja mūsų dainą. Apskritai mūsų daina čia labai populiari, visi dainuoja priedainį ir kartoja „oki doki“, – tikino S.Bartaška.

Per šios dainos repeticiją S.Bartaška teigė girdėjęs tik teigiamų atsiliepimų. Lietuvaičiai sulaukė šilto Moldovos, Olandijos delegacijų palaikymo. Vietos mokyklų mokiniai, kurie stebėjo repeticiją, irgi sužavėti.

„Visur mus lydi policijos ekipažai, vežioja specialiu autobusiuku, sudarytos geros sąlygos“, – džiaugėsi gyvenimu viešbutyje, repeticijų sąlygomis ir gidais patenkintas S.Bartaška. Vienintelis vokalisto tėčio priekaištas – pirmą repeticiją filmavusiems operatoriams, kurie „dirbo puse kojos, bet pažadėjo pasitaisyti“.

Šaltinis: http://www.15min.lt/naujiena/zmones/lietuviai/-3-124720